- 2025-yil 16–18-sentabr kunlari Toshkent shahridagi O‘zekspomarkazdа Xitoy va O‘zbekiston o‘rtasidagi savdo-iqtisodiy hamkorlikni chuqurlashtirishga xizmat qiladigan “Xitoy – Markaziy Osiyo (O‘zbekiston) 2025” savdo ko‘rgazmasi bo‘lib o‘tdi.
2025-yil 16–18-sentabr kunlari Toshkent shahridagi O‘zekspomarkazdа Xitoy va O‘zbekiston o‘rtasidagi savdo-iqtisodiy hamkorlikni chuqurlashtirishga xizmat qiladigan “Xitoy – Markaziy Osiyo (O‘zbekiston) 2025” savdo ko‘rgazmasi bo‘lib o‘tdi.
19.09.2025
2025-yil 16–18-sentabr kunlari Toshkent shahridagi O‘zekspomarkazdа Xitoy va O‘zbekiston o‘rtasidagi savdo-iqtisodiy hamkorlikni chuqurlashtirishga xizmat qiladigan “Xitoy – Markaziy Osiyo (O‘zbekiston) 2025” savdo ko‘rgazmasi bo‘lib o‘tdi. Tadbir sanoat kooperatsiyasi, logistika, raqamli savdo va innovatsiyalar bo‘yicha muhim muloqot maydoniga aylandi.
Ishtirokchilar orasida ABA Uzbekistan (O‘zbekiston avtomobil biznesi uyushmasi) vakillari ham bo‘lib, avtomobil bozori va avtokomponentlarni mahalliylashtirishga bag‘ishlangan sessiyalarda faol qatnashdi. Uyushma vakillari tashkilotning maqsad va vazifalarini taqdim etdi, shuningdek, mamlakat avtomobil sanoati rivojlanishining asosiy yo‘nalishlari — avtokomponentlar, servis, elektromobillar va yangi texnologik yechimlar haqida ma’lumot berdi.
Tadbir CCPIT ko‘magida o‘tkazildi. ABA Uzbekistan tashkilotchilarga professional platforma va samarali ish sharoitlari uchun minnatdorchilik bildiradi.

• 2025 года 16–18 сентября в Ташкенте, в Узэкспоцентре, состоялась торговая выставка «Китай — Центральная Азия (Узбекистан) 2025»
2025 года 16–18 сентября в Ташкенте, в Узэкспоцентре, состоялась торговая выставка «Китай — Центральная Азия (Узбекистан) 2025»
19.09.2025
2025 года 16-18 сентября в Ташкенте, в Узэкспоцентре, состоялась торговая выставка «Китай - Центральная Азия (Узбекистан) 2025», призванная углубить торгово-экономическое сотрудничество между Китаем и Узбекистаном. Мероприятие стало важной площадкой для диалога по вопросам промышленной кооперации, логистики, цифровой торговли и инноваций.
Среди участников были и представители ABA Uzbekistan (Ассоциации автомобильного бизнеса Узбекистана), которые активно участвовали в сессиях, посвящённых автомобильному рынку и локализации автокомпонентов. Представители Ассоциации представили цели и задачи организации, а также обозначили ключевые направления развития автопрома страны - автокомпоненты, сервис, электромобили и новые технологические решения.
Мероприятие было проведено при содействии CCPIT. ABA Uzbekistan выражает благодарность организаторам за профессиональную площадку и эффективные условия работы.